Koç KUEPE Kursu

koç kuepe kursları

Proficiency (Yeterlik) sınavı, üniversitelerin kendi ihtiyaçları doğrultusunda ve kendi okullarına özel hazırladıkları yabancı dil seviye tespit sınavıdır. Proficiency, TOEFL gibi standart bir sınav değil; aksine, kurumsal bir sınav olduğundan her üniversite kendine göre bir yeterlik seviyesi istemektedir. İTÜ Proficiency Yeterlik sınavına hazırlanmak Boğaziçi Proficiency Yeterlik sınavına hazırlanmakla aynı anlama gelmemektedir. Proficiency sınavı, aynı zamanda üniversitelere yeni gelen öğrencilerin İngilizce seviyesinin, yabancı dille eğitim veren bölümlerde okuyabilmek için yeterli olup olmadığını ölçen sınavdır. Her üniversitenin sınavda istediği İngilizce seviyesi farklıdır. Tüm üniversitelerde TOEFL geçerlidir. TOEFL`dan alınması gereken not ise aynı olmamakla beraber, bazı üniversiteler, genel puanın yanı sıra belirli sınav bölümlerinden belirli bir puan isteyebilirler. Sunduğumuz KOC Kuepe Kursu Programlarımız ile, sadece Koç Üniversitesi Kuepe Kursu için hazırladığımız materyallerimiz ile, bir tek bu sınav odaklı çalışmanızı sağlıyoruz. Bunun yanında, KOC Kuepe Kursu programlarımıza katılan öğrencilere, talep doğrultusunda YDS ya da TOEFL sınavları için de yardımcı olmaktayız.

Koç KUEPE Kursu ile Diğer Sınavların Denklikleri

Koç Üniversitesi kendi sınavı olan KUEPE sınavında 100 üzerinden 60 puan alınmasını istemektedir. Bunun yanında aşağıda belirtilen sınavlardan alınması gereken puanlar da yine üniversite tarafından belirlenmiştir ve şu şekildedir:  TOEFL IBT: 80/20 (Yazılı bölümden) Sadece devlet üniversitelerinden alınmış olan IBT TOEFL sonuçları kabul edilmektedir. Eğer öğrenci sınava yurt dışında girmişse Üniversite Yönetim Kurulu\’na sınavının kabulu için dilekçe yazabilir. KPDS / ÜDS / YDS / E-YDS: 100 üzerinden 87 ve CAE/CPE: Grade of C.

Proficiency sonucunda başarı elde öğrenciler doğrudan lisans eğitimlerine başlarken, hazırlığı atlayamayan öğrenciler ise bu sınav sonucunda düzeylerine göre gruplara ayrılarak hazırlık eğitimlerine başlarlar. Sınava başvuru şekli, tarihi vb. detayları üniversiteler tarafından öğrencilere duyurulmaktadır. Hazırlığı geçemeyen öğrenciler için sunduğumuz uzun soluklu ve verimli KOC Kuepe Kurs maratonu ile öğrencilerin yarı dönemde hazırlık sınıfını geçmelerini hedefliyoruz.

Koç KUEPE Kursu ile Neden Fark Yaratıyoruz?

Uzman eğitmen kadromuz proficiency programını her üniversitenin farklı tip sınavı olduğunun bilinciyle hazırlamaktadır. Ayrıca her üniversitenin proficiency sınavı için ayrı sınıf grupları oluşturmaktayız. Derslerde kullanılan materyallerin başında ilgili üniversitenin yapmış olduğu sınavlar gelir. Böylelikle öğrencilerimiz girecekleri sınavın tekniğine tam anlamıyla hâkim olmaları sağlanır. Ayrıca uzun yıllar boyunca bilgi birikimimiz ve deneyimimiz ile hazırladığımız KOC KUEPE Kursu ders materyallerimizle sınavda hiç bir sürprizle karşılaşmazsınız.

Sınavda başarılı olabilmek için gerekli ve yeterli dil seviyesine sahip olmayan adaylar için özel çalışma programları ve bireysel eğitmen desteği ile öğrencilerimiz kısa zamanda hedeflerine ulaşabilmekte ve sadece sınav başarısı değil aynı zamanda akademik hayatları boyunca gerekli tüm dil yeterliğine ve donanımına sahip olacaklardır. Bizim KOC KUEPE Kursu ile hedeflediğimiz, öğrencilerimizin sadece hazırlık sınıfını geçmeleri değil, aynı zamanda tüm akaademik hayatları boyunca kullanacakları Akademik İngilizce beceerilerine sahip olmalarını sağlamaktır.

Koç KUEPE Kursu Farkımız

Öğrencilerimizin sınavda sorumlu oldukları 4 alanda da ( Reading, Writing, Listening ve Speaking ) başarılı olmaları için eğitmenlerimiz tarafından özel çalışma programları uygulanmaktadır. Sadece ezbere ve kalıplara bağlı kalınarak değil, öğrencilerin kelime dağarcığı zenginleştirilerek yaratıcı düşünme ve uygulama becerileri geliştirilmektedir. Biz bu sınavın ezber ile geçilemeyeceğinin farkında olarak, verdiğimiz KOC Kuepe Kursu ile öğrencilerin başarılı olacağının garantisini verebiliyoruz. Bizimle ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçebilir, ofisimizi ziyaret edebilir ya da öğrencilerimizin görüşleri kısmına bakabilirsiniz. Sunduğumuz KUEPE Kursu ile hiç bir öğrencimiz başarısız olmamıştır. Bu başarımızı korumak için KUEPE Kursu programımızı sürekli geliştirmekteyiz.

Koç Üniversitesi kurslarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.

2 thoughts on “Koç KUEPE Kursu”

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir