Bahçeşehir Proficiency İngilizce Hazırlık Kursu

Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programı’nın (BAU PREP) amacı dünyanın çeşitli yerlerinden gelen ve ana dilleri İngilizce olmayan öğrencilere üniversitedeki departmanlarının gerektirdiği düzeyde dil yeteneği ve öğrenim becerileri kazandırmaktır. Bahçeşehir Üniversitesi Hazırlık Birimi, amacını gerçekleştirmek için, sınıf içi öğrenim ile online teknolojiyi birleştirmektedir. Öğrencilerin dil becerilerinin gelişimine olanak sağlarken, küreselleşen dünyanın bir parçası olmaları yönündeki farkındalıklarını artırır.Sunduğumuz Bahçeşehir Proficiency İngilizce Hazırlık Kursu ile öğrencilerin zaman kaybetmeden hazırlık atlamalarını sağlıyoruz.

EN AZ 11 SENE TECRÜBELİ ÖĞRETMENMENLERİMİZLE

Sunduğumuz Bahçeşehir Proficiency Hazırlık Programlarının Temel Amaçları

  • Öğrencilere lisans hayatında gerekli olacak İngilizce yeterliliğini edinmeleri konusunda yardımcı olmak.
  • Bilgi ve İletişim Teknoloji araçlarını hem sınıf içinde hem de sınıf dışındaki çalışmalarında kullanarak dil öğreniminde fark yaratmak.
  • Global temalar ve konuları yakından takip etmelerini sağlayarak onların küresel sorunları kavrama becerilerini arttırmalarına yardımcı olmak ve onları bu konularda kendi fikirlerini İngilizce olarak ifade etmelerini sağlamak.
  • Öğrencilerin, çeşitli kurs-içi ve kurs-dışı çalışmalarının bir parçası olan grup ödevleri, projeler ve etkinlikler ile çalışma yetileri kazanmalarına yardımcı olmak.

Proficiency Sınav Günü ve Öncesi

Kayıt döneminde verilecek Bahçeşehir Üniversitesi Seviye Belirleme Sınavı’na tüm öğrencilerimizin katılımı zorunludur. Bu sınavdan %60 oranında başarılı olan öğrenciler, ikinci sınav olan Yeterlik Sınavı’na girmeye hak kazanırken, bu oranın altında kalarak başarısız olan öğrenciler ise sınav sonucuna göre Hazırlık Programı’nda kendilerine uygun olan seviyeye yerleştirilir.

Hazırlık Programı’ndan muaf olabilmek için; lisans öğrencileri ve dikey geçiş düşünen meslek yüksek okulu öğrencilerinin İngilizce Yeterlik Sınavı’ndan, 100 üzerinden 60; Amerikan Kültürü ve Edebiyatı ve İngilizce Öğretmenliği öğrencileri için 100 üzerinden 80 puan almaları gerekmektedir. Ayrıca; üniversite tarafından kabul edilen uluslararası geçerliği olan sınavlardan yeterli puanı alan öğrenciler de İngilizce Hazırlık Programı’ndan muaf sayılırlar.

online proficiency dersi kursu

Online dersinizi planlayın, hazırlıkta zaman kaybetmeyin

TestPrep'in online altyapısı sayesinde size en uygun öğretmenle eşleşin ve derslere hemen başlayın.

Bahçeşehir Proficiency İngilizce Hazırlık özel ders

Test Prep'in Online Bahçeşehir Proficiency İngilizce Hazırlık Kursları

Sunduğumuz BAHCESEHIR Hazırlık Kursları ile öğrencilerin zaman kaybetmeden hazırlık atlamalarını sağlıyoruz. Hazırladığımız Bahçeşehir Proficiency Grup Dersleri, Bahçeşehir Proficiency Bireysel Dersler ( Bahçeşehir Proficiency Özel Ders ) ve Bahçeşehir Proficiency Hibrit Dersler ile başarıya giden yolda en uygun programı hazırlıyoruz. Hazırlık geçme sınavları arasında en zor sınavlardan biri olan Bahçeşehir Proficiency, disiplinli ve verimli çalışma gerektiren bir sınavdır. Reading, Writing, Listening, Vocabulary ve Use of English Derslerimiz, sizin taleplerinize ve diğer öğrencilerin taleplerine göre yeniden şekillendirilmekte ve en verimli hale getirilmektedir.

Bahçeşehir Üniversitesi’nin sınav sistemine ve sınav müfredatına hakim, deneyimli öğretmenlerimizin verdiği Bahçeşehir PROFICIENCY Özel Ders ile hazırlık atlama sınavlarında başarılı olmak bizimle çok daha kolay bir hale geliyor. Hazırladığımız eşsiz kaynaklar ile hedefe yönelik ve başarı odaklı eğitim sunmaktayız. Verdiğimiz yoğun ve etkili eğitimle, öğrencilerimiz üniversite hayatının tamamında İngilizce konusunda sıkıntı çekmemektedir. Telafisi çok zor olan bu süreci öğrencilerimiz için zevkli bir hale getiriyoruz ve böylece başarıyı kaçınılmaz bir hale getiriyoruz.

Bahçeşehir Proficiency Kursu Hakkında Detaylı Bilgilendirme

Dilerseniz sınavın tüm bölümlerini içeren komple bir çözüm alabilir ya da sadece ihtiyacınız  olan bölümden ders alabilirsiniz. Sınava en yakın materyallerle hazırlanmış kaynaklarımız, sizin en kısa sürede hazırlık sınavını geçmeniz için tasarlanmıştır.

Bahçeşehir Proficiency Kursu – Use of English

15 adet çoktan seçmeli sorudan oluşan Use of English bölümü ağırlıklı olarak öğrencilerin grammar bilgisini ölçmektedir. Süre olarak bir kısıtlama belirtilmediği gibi, bu bölüm 180 dakikalık 1. bölüm olan yazılı sınav kapsamında değerlendirilir. Use of English kısmı için Bahcesehir Proficiency Kursu hizmetimiz vardır.

Bahçeşehir Proficiency Kursu – Vocabulary

Bu bölümde öğrencilere çoktan seçmeli 10 adet soru verilir ve doğru kelimeleri seçerek boşluk doldurma sorularını cevaplamaları beklenir. Sınavın bu bölümü çoktan seçmelidir. Süre olarak bir kısıtlama belirtilmediği gibi, bu bölüm 180 dakikalık 1. bölüm olan yazılı sınav kapsamında değerlendirilir. Vocabulary kısmı için Bahcesehir Proficiency Kursu hizmetimiz vardır.

Bahçeşehir Proficiency Kursu – Writing

Yazılı İfade bölümünde öğrencilerin bir konu üzerine her biri yaklaşık bir sayfa uzunluğunda Essay yazmaları gerekir. Essay’de öğrencilerin isterlerse verilen yardımcı fikirleri de kullanarak belli bir konu üzerine yazmaları beklenir. Essay için ayrılan süre 60 dakikadır. Değerlendirme aşamasında; yetkin akademik bir İngilizce ve düşüncelerin uyumlu bir biçimde ifadesi esas alınır. Tüm Writing çeşitleri için Bahcesehir Proficiency Kursu hizmetimiz vardır.

Bahçeşehir Proficiency Kursu – Listening

Selective Listening ve Careful Listening olarak ikiye ayrılır.

  • Selective Listening: Bu bölümde öğrenciler, öğretim görevlisi tarafından bir kez okunan metne dair sorulan sorulara cevap verirler. Öğrencilere metin okunmaya başlamadan önce, soruları incelemeleri için 3 dakika süre verilir. Arkasından öğretim görevlisi metni okurken öğrenciler sorulan sorulara cevap verirler. Soru sayısı farklılık göstermekle beraber, ortalama 7 – 8 soru sorulur. Sınav sonunda öğrencilere cevaplarını kontrol etmeleri için 3 dakika süre tanınır.
  • Careful Listening: Bu bölümde öğrencilerden önceki bölümde olduğu gibi, okunan metne dair ortalama 7 – 8 soruya cevap vermeleri istenir. Fakat bu bölümde öğrenciler soruları daha önceden görmezler. İlk olarak metin okunur daha sonra öğrencilerin sorulara cevap vermeleri istenir. Burada öğrencilerin metindeki ana fikirleri not almaları tavsiye edilir. Öğrenciler sınav sorularını almış oldukları notları kullanarak cevaplandırırlar. Bu kısımda öğrencilere verilen süre 15 dakikadır. Her iki Listening bölümü için de Bahcesehir Proficiency Kursu sunmaktayız.

Bahçeşehir Proficiency Kursu – Reading

Okuduğunu Anlama bölümündeki, tüm sorular metindeki bilgi sırasındadır ve sorulara kısa cevap vermek gerekir. Kısa cevap soru neyi soruyorsa sadece o kısmı yazmak anlamına gelir. Okuma parçasının içinde cevabın bulunduğu cümleyi olduğu gibi tamamen yazmak yanlış cevap vermek anlamına gelir. Reading bölümü için de Bahcesehir Proficiency Kursu sunmaktayız. Toplam 35 sorudan oluşan bu bölümde iki çeşit soru çeşidi bulunmaktadır.
1. Reading Comprehension:
Bu bölümde 19 soru bulunur. Soru tipleri aşağıda belirtilen yetileri ölçmektedir:

Anafikir Bulma (Main Idea)

Çıkarımda Bulunma

(Inference)Referans Bulma

(Reference)Kelimeyi Tahmin Etme

(Guessing the Meaning from the Context)

2. Proficiency Type Questions:
Bu bölümde 16 soru bulunur. Soru tipleri aşağıda belirtilen yetileri ölçmektedir:

Cümle Tamamlama (Sentence Completion)

Eş Anlamlı Cümleyi Bulma (Restatement)

Paragraf Tamamlama(Paragraph Completion)

Anlamı Bozan Cümleyi Bulma (Finding the Irrelevant)

3 thoughts on “Bahçeşehir Proficiency İngilizce Hazırlık Kursu”

  1. Son derece başarılı bir yer olduğunu düşünüyorum. Bu kadar kısa sürede bu kadar verimli ders olacağını düşünmemiştim hiç. Bahçeşehir Universitesi hazırlık sınavından kısa sürede geçmek isteyenlere tavsiye ederim.

  2. Sizin sayenizde yaz bana kaldı 🙂 Bahçeşehir’in sınav sistemine hakim sizin gibi eğitmenler ile zorlanmadan sınavda başarılı olunabiliyor. Çok teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir