Sabancı ELAE İngilizce Hazırlık Kursu

Sabancı Üniversitesi’nin öğrenim dilinin İngilizce olması, Temel Geliştirme Yılı olarak adlandırılan “hazırlık” eğitimini daha da önemli kılmaktadır. Bölüm derslerindeki İngilizce beklentisi, akademik İngilizce bilgi ve becerileri açısından oldukça üst seviyededir. Sabancı ELAE İngilizce Hazırlık Kursu programımızın en önemli hedefi, hangi dil seviyesinden başlamış olursa olsun, tüm öğrencilerin dil öğrenimindeki potansiyallerini keşfetmelerine ve tümüyle kullanmalarına yardımcı olmak ve buna hizmet edecek her türlü akademik ve bireysel desteği vermektir. Sunduğumuz Sabancı ELAE İngilizce Hazırlık Kursu ile öğrencilerin zaman kaybetmeden hazırlık atlamalarını sağlıyoruz.

EN AZ 11 SENE TECRÜBELİ ÖĞRETMENMENLERİMİZLE

Sunduğumuz Sabancı ELAE Hazırlık Programlarının Temel Amaçları

Bahar Döneminde Program 1, 2 ve 3 öğrencilerinin Dönem ortalamaları Güz Dönemindeki gibi hesaplanır. Sabancı Üniversitesi’nde, hazırlık eğitimini tamamlayan öğrencilere de, hazırlık öğrenimi almadan programlarına başlayan öğrencilere de akademik bilgi ve becerilerini daha da ilerletebilmeleri için ilk yıl İngilizce dersleri verilmekte, sonraki yıllarda “İş Yaşamında İngilizce İletişim Becerileri” dersi de sunulmaktadır. 

Tüm bu dersler için de öğrencilerimize destek olmaktayız. Fakat, bizim verdiğimiz ELAE Eğitimi ile, öğrenciler bu dersleri kolayca geçebilmektedir. Bizim hedefimiz, öğrencileri tüm akademik hayatı boyunce kullanacakları bir dil eğitimine ve becerisine sahip olmalarını sağlamaktır.

online proficiency dersi kursu

Online dersinizi planlayın, hazırlıkta zaman kaybetmeyin

TestPrep'in online altyapısı sayesinde size en uygun öğretmenle eşleşin ve derslere hemen başlayın.

Sabancı ELAE İngilizce Hazırlık özel ders

Test Prep'in Online Sabancı ELAE İngilizce Hazırlık Kursları

Sunduğumuz ELAE Hazırlık Kursları ile öğrencilerin zaman kaybetmeden hazırlık atlamalarını sağlıyoruz. Hazırladığımız Sabancı ELAE Grup Dersleri, Sabancı ELAE Bireysel Dersler ( Sabancı ELAE Özel Ders ) ve Sabancı ELAE Hibrit Dersler ile başarıya giden yolda en uygun programı hazırlıyoruz. Hazırlık geçme sınavları arasında en zor sınavlardan biri olan Sabancı ELAE, disiplinli ve verimli çalışma gerektiren bir sınavdır. Reading, Writing ve Listening Derslerimiz, sizin taleplerinize ve diğer öğrencilerin taleplerine göre yeniden şekillendirilmekte ve en verimli hale getirilmektedir.

Sabancı Üniversitesi’nin sınav sistemine ve sınav müfredatına hakim, deneyimli öğretmenlerimizin verdiği Sabancı ELAE Özel Ders ile hazırlık atlama sınavlarında başarılı olmak bizimle çok daha kolay bir hale geliyor. Hazırladığımız eşsiz kaynaklar ile hedefe yönelik ve başarı odaklı eğitim sunmaktayız. Verdiğimiz yoğun ve etkili eğitimle, öğrencilerimiz üniversite hayatının tamamında İngilizce konusunda sıkıntı çekmemektedir. Telafisi çok zor olan bu süreci öğrencilerimiz için zevkli bir hale getiriyoruz ve böylece başarıyı kaçınılmaz bir hale getiriyoruz.

Sabancı ELAE Kursu Hakkında Detaylı Bilgilendirme

Dilerseniz sınavın tüm bölümlerini içeren komple bir çözüm alabilir ya da sadece ihtiyacınız  olan bölümden ders alabilirsiniz. Sınava en yakın materyallerle hazırlanmış kaynaklarımız, sizin en kısa sürede hazırlık sınavını geçmeniz için tasarlanmıştır.

Sabancı ELAE Kursu – Reading

Okuduğunu Anlama bölümündeki, tüm sorular metindeki bilgi sırasındadır ve sorulara kısa cevap vermek gerekir. Kısa cevap soru neyi soruyorsa sadece o kısmı yazmak anlamına gelir. Okuma parçasının içinde cevabın bulunduğu cümleyi olduğu gibi tamamen yazmak yanlış cevap vermek anlamına gelir. Bu bölüm, Search Reading ve Careful Reading olarak ikiye ayrılır. Her iki Reading bölümü için de Sabancı ELAE İngilizce Hazırlık Kursu sunmaktayız.

  • Search Reading: Bu bölümde öğrencilerin bir metindeki gerekli bilgiyi bulmak için seçici ve hızlı okuyabilme becerilerini sınar. Burada öğrenciler ilk önce soruları okurlar, daha sonra gerekli bilgiyi verilen metin içinde bulurlar.
  • Careful Reading: Bu bölümde öğrencilerden ilk önce verilen metni dikkatle okumaları daha sonra sorulan sorulara cevap vermeleri beklenir.

Sabancı ELAE Kursu – Writing

Yazılı İfade bölümünde öğrencilerin bir konu üzerine yaklaşık bir sayfa uzunluğunda Essay yazmaları gerekir. Essay’lerde öğrencilerin isterlerse verilen yardımcı fikirleri de kullanarak belli bir konu üzerine yazmaları beklenir. Değerlendirme aşamasında; yetkin akademik bir İngilizce ve düşüncelerin uyumlu bir biçimde ifadesi esas alınır. Tüm Writing çeşitleri için Sabancı ELAE İngilizce Hazırlık Kursu hizmetimiz vardır.

Sabancı ELAE Kursu – Listening

Selective Listening ve Careful Listening olarak ikiye ayrılır.

  • Selective Listening: Bu bölümde öğrenciler, öğretim görevlisi tarafından bir kez okunan metne dair sorulan sorulara cevap verirler. Öğrencilere metin okunmaya başlamadan önce, soruları incelemeleri için süre verilir. Arkasından öğretim görevlisi metni okurken öğrenciler sorulan sorulara cevap verirler.
  • Careful Listening: Bu bölümde öğrencilerden önceki bölümde olduğu gibi, okunan metne dair sorulara cevap vermeleri istenir. Fakat bu bölümde öğrenciler soruları daha önceden görmezler. İlk olarak metin okunur daha sonra öğrencilerin sorulara cevap vermeleri istenir. Burada öğrencilerin metindeki ana fikirleri not almaları tavsiye edilir. Öğrenciler sınav sorularını almış oldukları notları kullanarak cevaplandırırlar. Bu kısımda öğrencilere verilen süre 15 dakikadır. Her iki Listening bölümü için de Sabancı ELAE İngilizce Hazırlık Kursu sunmaktayız.

2 thoughts on “Sabancı ELAE İngilizce Hazırlık Kursu”

  1. Sabancı ELAE kursu için geldim ve son derece memnunum. Geçen sene derslere gitmedim ve sıfırdan başladım diyebilirim. Şimdiye kadar baya bir yol kat ettim. Ocak sınavına giremiyorum ama aynı zamanda PTE kursu da alıyorum. Hazirana kalmadan geçeceğim muhtemelen.

  2. ELAE Kursu aldığım ve 20 derste hazırlık sınıfını atladım. Size de tavsiye ederim. Disiplinli çalışma şart ( ki çalıştırıyorlar 🙂 ).

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir