Bahçeşehir Üniversitesi Proficiency Sınavı

bahçeşehir proficiency kursları

Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Eğitim yapan bir üniversite olduğundan dolayı, bu okulda okumaya hak kazanan öğrenciler, kayıtlarının ardından Bahcesehir Proficiency İngilizce Yeterlilik Sınavına tabi tutulurlar. Bunun dışında bir seçenek olarak, kendilerinden bu sınava eşdeğer kabul edilen uluslararası sınavların birinden yeterli puan aldıklarını belgelemeleri istenmektedir. İngilizce Yeterlilik Sınavı’nda başarısız olan öğrenciler, İngilizce seviyelerine göre bir hazırlık sınıfına yerleştirilirler.

Bahcesehir Proficiency İngilizce Hazırlık Programı

Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programı, iki farklı İngilizce Proficiency programı sunmaktadır. Bunlar: İngilizce Hazırlık Programı ve Fakülteler İçin Akademik İngilizce Programıdır. Programın amacı öğrencilerin İngilizce seviyelerinin ilerlemesine yardımcı olmak için ilgili akademik becerilerini geliştirerek çalışmalarından verim almalarını sağlamaktır. Bu, yoğun sınıf içi çalışma, Bilgisayar Destekli İngilizce Dili Öğretimi, kişisel, görsel ve işitsel materyallerin kullanımı aktiviteleri gibi çeşitli öğretim faaliyetlerinin bir arada uygulanmasıyla gerçekleştirilir. Program dört dil becerisi ve temel dil unsurlarından oluşmaktadır.

Kayıt döneminde verilecek Bahçeşehir Üniversitesi Seviye Belirleme Sınavı\’na tüm öğrencilerin katılması zorunludur. Bu sınavdan %60 oranında başarılı olan öğrenciler, ikinci sınav olan Yeterlik Sınavı’na girmeye hak kazanır. Fakat bu oranın altında kalarak başarısız olan öğrenciler ise sınav sonucuna göre Hazırlık Programı’nda kendilerine uygun olan seviyeye yerleştirilir.

Hazırlık Programı’ndan muaf olabilmek için; lisans öğrencileri ve dikey geçiş düşünen meslek yüksek okulu öğrencilerinin İngilizce Yeterlik Sınavı’ndan, 100 üzerinden 60; Amerikan Kültürü ve Edebiyatı ve İngilizce Öğretmenliği öğrencileri için 100 üzerinden 80 puan almaları gerekmektedir. Ayrıca; üniversite tarafından kabul edilen uluslararası geçerliği olan sınavlardan yeterli puanı alan öğrenciler de İngilizce Hazırlık Programı’ndan muaf sayılırlar.

Bahcesehir Proficiency İngilizce Hazırlık Kurs Programı

Bahçeşehir Proficiency Kurslarımız ile öğrencilerin sene kaybetmeden hazırlığı geçmesine yardım ediyoruz. Disiplinli eğitim sistemimiz ve tecrübeli hocalarımız ile proficiency sınavlarında başarıyı sağlıyoruz.

Bahçeşehir Hazırlık Kurslarımız, başarıyı hedefleyen, veli öğrenci öğretmen üçgeninde kurulu bir sistemdir. Bizimle çalışan öğrencilerden referans alabilir, ücretsiz deneme sınavımıza katılabilir ve kurslarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sunduğumuz BAHCESEHIR Proficiency Kursları ile öğrencilerin zaman kaybetmeden hazırlık atlamalarını sağlıyoruz. Hazırladığımız Bahçeşehir Proficiency Grup Dersleri, Bahcesehir Proficiency Bireysel Dersler ( Bahcesehir Proficiency Özel Ders ) ve Bahcesehir Proficiency Hibrit Dersler ile başarıya giden yolda en uygun programı hazırlıyoruz. Hazırlık geçme sınavları arasında en zor sınavlardan biri olan Bahcesehir Proficiency, disiplinli ve verimli çalışma gerektiren bir sınavdır. Reading, Writing, Listening, Vocabulary ve Use of English Derslerimiz, sizin taleplerinize ve diğer öğrencilerin taleplerine göre yeniden şekillendirilmekte ve en verimli hale getirilmektedir.

1 thoughts on “Bahçeşehir Üniversitesi Proficiency Sınavı”

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir