Yeditepe Proficiency İngilizce Hazırlık Kursu

Yeditepe Üniversitesi’nin hedefi Çağdaş Türkiye’yi yaratacak ve Türkiye’nin Dünyadaki Lider Ülkeler arasında yerini almasını sağlayacak gençler yetiştirmektir. Bu anlamda mesleki bilginin yanı sıra bilgiye kaynağından ulaşmak, bilgiyi dünyaya dünya dillerinden aktarmak ve dünya ile iletişim sağlayabilmek açısından yabancı dilin önemi büyüktür. Bu nedenle yabancı dile büyük özen gösterilmektedir. Bilindiği gibi Yeditepe Üniversitesi’nde eğitim genel olarak yabancı dilde yapılmaktadır.Sunduğumuz Yeditepe Proficiency İngilizce Hazırlık Kursu  ile öğrencilerin zaman kaybetmeden hazırlık atlamalarını sağlıyoruz.

EN AZ 11 SENE TECRÜBELİ ÖĞRETMENMENLERİMİZLE

Sunduğumuz Yeditepe Proficiency Hazırlık Programlarının Temel Amaçları

Yeditepe Üniversitesi’nde eğitim dili İngilizcedir. Yeditepe Üniversitesi Proficiency Kursu nun amacı, öğrencilere yüksek öğrenimleri için gerekli olan akademik İngilizce donanımını kazandırmak ve onları fakülte derslerine hazırlamaktır. Öğrencilerimize hayatları boyunca gereksinim duyacakları öğrenme ve eleştirel düşünme becerilerini kazandırmaya çalışmak da öncelikli hedeflerimiz arasındadır.

Yeditepe Üniversitesi Proficiency Kursu olarak vizyonumuz, günümüz gençlerinin gereksinimlerini karşılayabilecek nitelikte bir İngilizce programı sunmaktır. Bu doğrultuda, çağın tüm yeni teknolojilerini kullanarak programımızı sürekli geliştirmeyi, öğrenme sürecinde öğrencilerimizin sorumluluk alacakları bir ders ortamı yaratmayı ve bu hedeflerine ulaşmaları için de onlara en iyi biçimde kılavuzluk etmeyi amaçlıyoruz.

online proficiency dersi kursu

Online dersinizi planlayın, hazırlıkta zaman kaybetmeyin

TestPrep'in online altyapısı sayesinde size en uygun öğretmenle eşleşin ve derslere hemen başlayın.

Yeditepe Proficiency İngilizce Hazırlık özel ders

Test Prep'in Online Yeditepe Proficiency İngilizce Hazırlık Kursları

Sunduğumuz Yeditepe Hazırlık Kursları ile öğrencilerin zaman kaybetmeden hazırlık atlamalarını sağlıyoruz. Hazırladığımız Yeditepe Proficiency Grup Dersleri, Yeditepe Proficiency Bireysel Dersler (Yeditepe Proficiency Özel Ders) ve Yeditepe Proficiency Hibrit Dersler ile başarıya giden yolda en uygun programı hazırlıyoruz. Hazırlık geçme sınavları arasında en zor sınavlardan biri olan Yeditepe Proficiency, disiplinli ve verimli çalışma gerektiren bir sınavdır. Reading, Writing, Vocabulary ve Use of English Derslerimiz, sizin taleplerinize ve diğer öğrencilerin taleplerine göre yeniden şekillendirilmekte ve en verimli hale getirilmektedir.

Yeditepe Üniversitesi’nin sınav sistemine ve sınav müfredatına hakim, deneyimli öğretmenlerimizin verdiği Yeditepe PROFICIENCY Kursu ile hazırlık atlama sınavlarında başarılı olmak bizimle çok daha kolay bir hale geliyor. Hazırladığımız eşsiz kaynaklar ile hedefe yönelik ve başarı odaklı eğitim sunmaktayız. Verdiğimiz yoğun ve etkili eğitimle, öğrencilerimiz üniversite hayatının tamamında İngilizce konusunda sıkıntı çekmemektedir. Telafisi çok zor olan bu süreci öğrencilerimiz için zevkli bir hale getiriyoruz ve böylece başarıyı kaçınılmaz bir hale getiriyoruz. Yeditepe Üniversitesi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Yeditepe Proficiency Kursu Hakkında Detaylı Bilgilendirme

Dilerseniz sınavın tüm bölümlerini içeren komple bir çözüm alabilir ya da sadece ihtiyacınız  olan bölümden ders alabilirsiniz. Sınava en yakın materyallerle hazırlanmış kaynaklarımız, sizin en kısa sürede hazırlık sınavını geçmeniz için tasarlanmıştır.

Yeditepe Proficiency Kursu – Use of English

Use of English bölümünde, öğrenciler akademik düzeyde dil bilgisi becerilerini ölçmek için hazırlanmış 40 puanlık çoktan seçmeli sorulara tabi tutulurlar.  Bu bölümün amacı genel İngilizce bilgisini ölçmektir. En dikkat edilmesi gereken kısım gramer hatalarından kaçınmaktır.

Yeditepe Proficiency Kursu – Vocabulary

Vocabulary bölümünde öğrencilere akademik düzeyde kelime bilgilerini ölçmek için hazırlanmış toplam 20 puanlık çoktan seçmeli sorular verilir. Bu kısımda öğrencilerden hazırlık boyunca aldıkları eğitim ile ilgili kelimeleri kullanmaları ve bu kelimeler ile ilgili bilgi sahibi olmaları beklenir.

Yeditepe Proficiency Kursu – Writing

Writing yani yazılı ifade bölümünde öğrencilere verilen bir konu hakkındaki fikirlerini yazılı olarak ifade etmeleri istenir. Öğrencilere 3 kompozisyon konusu verilir ve aralarından 1 tanesini seçmeleri istenir. Öğrencilerden seçtikleri bu konu ile ilgili 300 kelimelik bir kompozisyon yazmaları istenir. Bu bölüm 20 puan değerindedir. 

Essay’lerde öğrencilerin isterlerse verilen yardımcı fikirleri de kullanarak belli bir konu üzerine yazmaları beklenir. Değerlendirme aşamasında; yetkin akademik bir İngilizce ve düşüncelerin uyumlu bir biçimde ifadesi esas alınır. Tüm Writing çeşitleri için Yeditepe Proficiency Kursu hizmetimiz vardır.

Yeditepe Proficiency Kursu – Reading

Okuduğunu Anlama bölümündeki, tüm sorular metindeki bilgi sırasındadır ve sorulara kısa cevap vermek gerekir. Kısa cevap soru neyi soruyorsa sadece o kısmı bulmak anlamına gelir. Okuma parçasının içinde cevabın bulunduğu cümleyi olduğu gibi tamamen yazmak yanlış cevap vermek anlamına gelir. Bu bölümde öğrencilere okuduğunu anlama, yorumlama ve bilmedikleri sözcüklerin anlamını çıkarma yetilerini ölçmek için toplam 20 puan değerinde çoktan seçmeli sorular yöneltilmektedir.

2 thoughts on “Yeditepe Proficiency İngilizce Hazırlık Kursu”

  1. Yeditepe hazırlık sınavı için sınavdan 1 ay önce geldim ve hazırlığı geçtim. Fazla zaman kaybetmek istemeyenlere öneririm. Yarı yılda geçmek gibi hedefim olmamıştı hiç ama bana geçebileceğim yönünde tavsiye verdiler. Boş umut değil gerçekmiş. Şimdi bölümde son derece rahatım. Kısa sürede geçmek isteyenlere tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir