Proficiency Denemeleri: Hazırlık Atlama Sınavı Denemeleri

proficiency denemeleri

Öğrencilerin okulların hazırlık atlama sınavına girmeden önce çalışmalarını tamamlamaları gerekir. Çalışmalarını tamamlayan öğrencilerin artık proficiency denemeleri çözme zamanı gelmiş demektir. Sunduğumuz hazırlık geçme kurslarının sonunda ve aralarında proficiency denemeleri yapmaktayız. Bu sayede öğrencilerin gelişimlerini ölçmekte ve sınavdan önce gerçek sınav gibi tecrübe kazanmalarını amaçlıyoruz.

Proficiency sınavı bilindiği üzere üniversitelerin hazırlık sınıfları için uygulanan hazırlık atlama sınavıdır. Hazırlık sınıfını geçip bir an önce lisans bölümüne başlamak tüm öğrencilerin hedefidir. Bunu gerçekleştirmek için disiplinli ve düzenli çalışma planı hazırlamak çok önemlidir.  Bu çalışmaları proficiency denemeleri ile takip etmek çok önemlidir. Proficiency denemeleri öğrencinin gelişimi ve eksikleri hakkında bilgi sahibi olmasını sağlar. Fakat her İngilizce denemesi proficiency için doğru seçenek değildir.

Proficiency Denemeleri Nasıl Elde Edebilirim?

Kurs programlarımızda, okulların hazırlık sınavlarına göre hazırlanmış denemeler ile öğrencilere yardımcı olmaktayız. Gerek kendi hazırladığımız gerekse de okulların yayınladığı proficiency sınav örnekleri ile, tam kapsamlı sınav hazırlığı yapmaktayız. Kurslarımıza katılan öğrencilere ücretsiz sunduğumuz denemeler ile başarılı olmanız çok kolaylaşıyor. Öğrencilerin hazırlık sınıfını geçmeyi bir an önce istediğini biliyoruz. Bu sebeple size bu konuda yardımcı olmak konusunda başarılıyız.

İstanbul içindeki tüm üniversiteler için hazırlık atlama sınavı odaklı deneme sunuyoruz. Okulların sistemleri farklı olsa da genellikle tüm okullar 3 farklı dil yetisini ölçer. Bu yetiler listening, reading ve writing olarak gruplanabilir. Bazı üniversiteler, grammar bilgisini ölçen use of English ya da grammar bilgisini ölçen grammar bölümü dahil etmektedir. Kimi okullar da kelime bilgisini test eden vocabulary bölümünü sınavlarına eklemektedir.

Hazırlık Atlama Sınavı Denemesi Çözmeden Başarılı Olunur mu?

Daha önce de belirttiğimiz gibi, proficiency denemeleri sizi gerçek sınava hazırlamak için yapılır. Gerçek sınavda, sınav günü karşınıza çıkacak soru tiplerine ve zorluklara hazır olmanızı sağlar. Hazırlandığınız sınavın türü ve soru çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmadan hazırlanmak neye hazırlandığınızı bilmeden hazırlanmaktır. Bu sebeple proficiency denemeleri çözmeden başarılı olmak çok zordur ve hazırlık sürecini gereksiz uzatmanızı sağlar. Bu yüzden en azından bir deneme çözerek sınava girmenizi tavsiye ediyoruz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir