Özyeğin TRACE/LAT/MAT İngilizce Hazırlık Kursu

TRACE, öğrencilerin fakültelerinde İngilizce olarak görecekleri bölüm derslerini takip edebilecek yeterliğe sahip olup olmadıklarını saptamak için hazırlanmıştır. Özyeğin Üniversitesi öğrencilerinin fakültelerine başlayabilmeleri için TRACE sınavından en az 65 almaları gerekmektedir. Sunduğumuz Özyeğin TRACE İngilizce Hazırlık Kursu ile öğrencilerin zaman kaybetmeden hazırlık atlamalarını sağlıyoruz. LAT/MAT sınavları için de öğrencilerimize ders veriyoruz.

Türkiye’de yabancı dilde yüksek öğrenim veren eğitim kurumlarının önemli bir bölümü İngilizce dilinde eğitimi tercih etmektedir. Özyeğin Üniversitesi de, dünyada bilgi ve eğitimin en yoğun takip edildiği dil olan İngilizceyi eğitim dili olarak kabul ederek İngilizce öğretiminin düzeyli bir yapıya ulaşabilmesi için nitelikli bir program geliştirmeye karar vermiştir.

 

EN AZ 11 SENE TECRÜBELİ ÖĞRETMENMENLERİMİZLE

Sunduğumuz TRACE İngilizce Hazırlık Kursu Programlarının Temel Amaçları

TRACE Sınavı, belli bir konu başlığına dayanmaktadır. Sınavın tüm bölümleri de bu konu başlığı ile ilişkilendirilmiştir. Sınavın belli bir konu başlığına dayandırılmasının nedeni öğrencilerin eleştirel düşünebilmelerine ve onlara sunulan bilgiyi işleyebilmelerine olanak sağlamaktır. Eleştirel düşünebilme ve bilgiyi işleyebilme becerileri üniversite öğrencilerinin akademik bağlamda kullanacakları gerçek hayat gereksinimlerini yansıtır. Sınav doğrudan doğruya akademik amaçlı okuma, yazma, ve dinleme becerilerini ölçer. Dilbilgisi ve kelime bilgisi ise doğrudan ölçülmez. Öğrencilerin bu alanlardaki yeterlikleri dili ne ölçüde kavrayabildikleri ve kullanabildikleri değerlendirilerek saptanır.

Sınav Avrupa Dilleri İçin Ortak Başvuru Metnin’de belirtilen dil kullanıcısı düzeyleri (B1, B2, C1) referans alınarak hazırlanmıştır. Sınav B2 düzeyindeki bir öğrencinin dil yeterliğini ve dil becerilerini ölçmektedir. Sınavın içeriğini genel olarak akademik metinler oluşturmaktadır. Bunun nedeni öğrencilerin öğrenim dili %100 İngilizce olan bir üniversitede okuyacak olmalarıdır.

online proficiency dersi kursu

Online dersinizi planlayın, hazırlıkta zaman kaybetmeyin

TestPrep'in online altyapısı sayesinde size en uygun öğretmenle eşleşin ve derslere hemen başlayın.

Özyeğin TRACE İngilizce Hazırlık özel ders

Test Prep'in Online Özyeğin TRACE/LAT/MAT İngilizce Hazırlık Kursları

Sunduğumuz TRACE Hazırlık Kursları ile öğrencilerin zaman kaybetmeden hazırlık atlamalarını sağlıyoruz. Hazırladığımız Özyeğin TRACE/LAT/MAT Grup Dersleri, Özyeğin TRACE/LAT/MAT Bireysel Dersler ( Özyeğin TRACE/LAT/MAT Özel Ders ) ve Özyeğin TRACE/LAT/MAT Hibrit Dersler ile başarıya giden yolda en uygun programı hazırlıyoruz. Hazırlık geçme sınavları arasında en zor sınavlardan biri olan Özyeğin TRACE, disiplinli ve verimli çalışma gerektiren bir sınavdır. Reading, Writing ve Listening Derslerimiz, sizin taleplerinize ve diğer öğrencilerin taleplerine göre yeniden şekillendirilmekte ve en verimli hale getirilmektedir.

Özyeğin Üniversitesi’nin sınav sistemine ve sınav müfredatına hakim, deneyimli öğretmenlerimizin verdiği Özyeğin TRACE/LAT/MAT Özel Ders ile hazırlık atlama sınavlarında başarılı olmak bizimle çok daha kolay bir hale geliyor. Hazırladığımız eşsiz kaynaklar ile hedefe yönelik ve başarı odaklı eğitim sunmaktayız. Verdiğimiz yoğun ve etkili eğitimle, öğrencilerimiz üniversite hayatının tamamında İngilizce konusunda sıkıntı çekmemektedir. Telafisi çok zor olan bu süreci öğrencilerimiz için zevkli bir hale getiriyoruz ve böylece başarıyı kaçınılmaz bir hale getiriyoruz.

Özyeğin TRACE/LAT/MAT Kursu Hakkında Detaylı Bilgilendirme

Dilerseniz sınavın tüm bölümlerini içeren komple bir çözüm alabilir ya da sadece ihtiyacınız  olan bölümden ders alabilirsiniz. Sınava en yakın materyallerle hazırlanmış kaynaklarımız, sizin en kısa sürede hazırlık sınavını geçmeniz için tasarlanmıştır.

Özyeğin TRACE/LAT/MAT Kursu – Writing

Yazılı İfade bölümünde öğrencilerin bir konu üzerine yaklaşık bir sayfa uzunluğunda Essay yazmaları gerekir. Essay’lerde öğrencilerin isterlerse verilen yardımcı fikirleri de kullanarak belli bir konu üzerine yazmaları beklenir. Her bir Essay için ayrılan süre 60 dakikadır. Değerlendirme aşamasında; yetkin akademik bir İngilizce ve düşüncelerin uyumlu bir biçimde ifadesi esas alınır. Tüm Writing çeşitleri için Özyeğin TRACE/LAT/MAT Kursu hizmetimiz vardır.

Özyeğin TRACE/LAT/MAT Kursu – Listening

Selective Listening ve Careful Listening olarak ikiye ayrılır.

  • Selective Listening: Bu bölüm bir veya iki adet söyleşiyi içermektedir. Bu bölümde öğrenciler önce söyleşiler ile ilgili sınav sorularını göreceklerdir. Daha sonra da söyleşileri dinleyecekler ve aynı süre içerisinde söyleşiler ile ilgili sınav sorularını cevaplandıracaklardır. Bu bölümde öğrencilerin not tutmaları gerekmemektedir.
  • Note Taking Listening: Bu bölümde öğrencilerden önceki bölümde olduğu gibi, okunan metne dair sorulara cevap vermeleri istenir. Fakat bu bölümde öğrenciler soruları daha önceden görmezler. İlk olarak metin okunur daha sonra öğrencilerin sorulara cevap vermeleri istenir. Burada öğrencilerin metindeki ana fikirleri not almaları tavsiye edilir. Öğrenciler sınav sorularını almış oldukları notları kullanarak cevaplandırırlar. Bu kısımda öğrencilere verilen süre 15 dakikadır. Her iki Listening bölümü için de Özyeğin TRACE/LAT/MAT Kursu sunmaktayız.

Özyeğin TRACE/LAT/MAT Kursu – Reading

Okuduğunu Anlama bölümündeki, tüm sorular metindeki bilgi sırasındadır ve sorulara kısa cevap vermek gerekir. Kısa cevap soru neyi soruyorsa sadece o kısmı yazmak anlamına gelir. Okuma parçasının içinde cevabın bulunduğu cümleyi olduğu gibi tamamen yazmak yanlış cevap vermek anlamına gelir. Reading bölümü için de Özyeğin TRACE/LAT/MAT Kursu sunmaktayız. 

Sınavın bu bölümü dört alt bölümden oluşmaktadır. Birinci alt bölüm iki adet kısa okuma parçasını içermektedir (her okuma parçası en fazla 250 kelimedir). İkinci alt bölüm orta uzunluktaki bir okuma parçasını içermektedir (500 kelime civarında). Üçüncü alt bölüm yaklaşık bin kelimelik uzun bir okuma parçasından oluşur. Okuma bölümünün son kısmı ise öğrencilerin okudukları tüm okuma parçalarını karşılaştırarak cevaplandırmaları gereken sorulardan oluşmaktadır.

2 thoughts on “Özyeğin TRACE İngilizce Hazırlık Kursu”

  1. TRACE kursları içinde şimdiye kadar aldığım en başarılı ders oldu diyebilirim hatta derim hiç tereddütsüz. Ilk günden itibaren hem ders hem psikolojik olarak hep yanımda oldular ve oluyorlar da. Ocak sınavı için denemelere başladım bile.

  2. 12 Ders ile Trace’in geçilebileceğini gösterdiğiniz için çok teşekkürler. Başta inanmamıştım ama şimdi herkese tavsiye edebilirim. Barış Bey’in söylediklerine kulak vermenizi tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir