Yeditepe Proficiency Kursu

Proficiency Kursu

Yeditepe Üniversitesi’nin hedefi Çağdaş Türkiye’yi yaratacak ve Türkiye’nin Dünyadaki Lider Ülkeler arasında yerini almasını sağlayacak gençler yetiştirmektir. Bu anlamda mesleki bilginin yanı sıra bilgiye kaynağından ulaşmak, bilgiyi dünyaya dünya dillerinden aktarmak ve dünya ile iletişim sağlayabilmek açısından yabancı dilin önemi büyüktür. Bu nedenle yabancı dile büyük özen gösterilmektedir. Bilindiği gibi Yeditepe Üniversitesi’nde eğitim genel olarak yabancı dilde yapılmaktadır.Sunduğumuz Yeditepe Proficiency Kursu  ile öğrencilerin zaman kaybetmeden hazırlık atlamalarını sağlıyoruz.

Yabancı Diller Yüksekokulu’nun amacı, Tam Zamanlı ve Yarı Zamanlı okutmanlardan oluşan kadro ile öğrencilere okudukları bölümün eğitim dilinin yanı sıra, en az ikinci ve hatta üçüncü bir yabancı dili de kazandırmaktır. Birleşmiş Milletler Örgütü resmi dilleri olan Fransızca, İngilizce, İspanyolca, Rusça, Arapça, Çince dil dersleri verilmektedir. Ayrıca bu dillerin dışında yıllarca Hukuk Fakültesi öğrencilerince ağırlıklı olarak talep edilmekte olan Almanca dil dersleri, Tıp Fakültesi ve Felsefe Bölümü öğrencilerince ağırlıklı olarak talep edilmekte olan Latince dil dersleri ve yabancı öğrenciler için Türk Dili ve Kültürü dersleri de verilmektedir.

yeditepe proficiency kursuYeditepe Üniversitesi’nde eğitim dili İngilizcedir. Yeditepe Üniversitesi Proficiency Kursu nun amacı, öğrencilere yüksek öğrenimleri için gerekli olan akademik İngilizce donanımını kazandırmak ve onları fakülte derslerine hazırlamaktır. Öğrencilerimize hayatları boyunca gereksinim duyacakları öğrenme ve eleştirel düşünme becerilerini kazandırmaya çalışmak da öncelikli hedeflerimiz arasındadır.

Yeditepe Üniversitesi Proficiency Kursu olarak vizyonumuz, günümüz gençlerinin gereksinimlerini karşılayabilecek nitelikte bir İngilizce programı sunmaktır. Bu doğrultuda, çağın tüm yeni teknolojilerini kullanarak programımızı sürekli geliştirmeyi, öğrenme sürecinde öğrencilerimizin sorumluluk alacakları bir ders ortamı yaratmayı ve bu hedeflerine ulaşmaları için de onlara en iyi biçimde kılavuzluk etmeyi amaçlıyoruz.

Yeditepe Proficiency Kursu Hakkında Detaylı Bilgilendirme

Yeditepe Üniversitesi’nin sınav sistemine ve sınav müfredatına hakim, deneyimli öğretmenlerimizin verdiği Yeditepe PROFICIENCY Kursu ile hazırlık atlama sınavlarında başarılı olmak bizimle çok daha kolay bir hale geliyor. Hazırladığımız eşsiz kaynaklar ile hedefe yönelik ve başarı odaklı eğitim sunmaktayız. Verdiğimiz yoğun ve etkili eğitimle, öğrencilerimiz üniversite hayatının tamamında İngilizce konusunda sıkıntı çekmemektedir. Telafisi çok zor olan bu süreci öğrencilerimiz için zevkli bir hale getiriyoruz ve böylece başarıyı kaçınılmaz bir hale getiriyoruz. Yeditepe Üniversitesi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Yeditepe Proficiency Kursu – Reading Kursu

Okuduğunu Anlama bölümündeki, tüm sorular metindeki bilgi sırasındadır ve sorulara kısa cevap vermek gerekir. Kısa cevap soru neyi soruyorsa sadece o kısmı bulmak anlamına gelir. Okuma parçasının içinde cevabın bulunduğu cümleyi olduğu gibi tamamen yazmak yanlış cevap vermek anlamına gelir. Bu bölümde öğrencilere okuduğunu anlama, yorumlama ve bilmedikleri sözcüklerin anlamını çıkarma yetilerini ölçmek için toplam 20 puan değerinde çoktan seçmeli sorular yöneltilmektedir.

Yeditepe Proficiency Kursu – Use of English Kursu

Use of English bölümünde, öğrenciler akademik düzeyde dil bilgisi becerilerini ölçmek için hazırlanmış 40 puanlık çoktan seçmeli sorulara tabi tutulurlar.  Bu bölümün amacı genel İngilizce bilgisini ölçmektir. En dikkat edilmesi gereken kısım gramer hatalarından kaçınmaktır.

Yeditepe Proficiency Kursu – Writing Kursu

Writing yani yazılı ifade bölümünde öğrencilere verilen bir konu hakkındaki fikirlerini yazılı olarak ifade etmeleri istenir. Öğrencilere 3 kompozisyon konusu verilir ve aralarından 1 tanesini seçmeleri istenir. Öğrencilerden seçtikleri bu konu ile ilgili 300 kelimelik bir kompozisyon yazmaları istenir. Bu bölüm 20 puan değerindedir. Essay’lerde öğrencilerin isterlerse verilen yardımcı fikirleri de kullanarak belli bir konu üzerine yazmaları beklenir. Değerlendirme aşamasında; yetkin akademik bir İngilizce ve düşüncelerin uyumlu bir biçimde ifadesi esas alınır. Tüm Writing çeşitleri için Bogazici Proficiency Kursu hizmetimiz vardır.

Yeditepe Proficiency Kursu – Vocabulary Kursu

Vocabulary bölümünde öğrencilere akademik düzeyde kelime bilgilerini ölçmek için hazırlanmış toplam 20 puanlık çoktan seçmeli sorular verilir. Bu kısımda öğrencilerden hazırlık boyunca aldıkları eğitim ile ilgili kelimeleri kullanmaları ve bu kelimeler ile ilgili bilgi sahibi olmaları beklenir.

Yeditepe Proficiency Kursu – Grup Dersleri

Sunduğumuz Yeditepe Hazırlık Kursları ile öğrencilerin zaman kaybetmeden hazırlık atlamalarını sağlıyoruz. Hazırladığımız Yeditepe Proficiency Grup Dersleri, Yeditepe Proficiency Bireysel Dersler ( Yeditepe Proficiency Özel Ders ) ve Yeditepe Proficiency Hibrit Dersler ile başarıya giden yolda en uygun programı hazırlıyoruz. Hazırlık geçme sınavları arasında en zor sınavlardan biri olan Yeditepe Proficiency, disiplinli ve verimli çalışma gerektiren bir sınavdır. Reading, Writing, Vocabulary ve Use of English Derslerimiz, sizin taleplerinize ve diğer öğrencilerin taleplerine göre yeniden şekillendirilmekte ve en verimli hale getirilmektedir.

2 responses on "Yeditepe Proficiency Kursu"

  1. Yeditepe hazırlık sınavı için sınavdan 1 ay önce geldim ve hazırlığı geçtim. Fazla zaman kaybetmek istemeyenlere öneririm. Yarı yılda geçmek gibi hedefim olmamıştı hiç ama bana geçebileceğim yönünde tavsiye verdiler. Boş umut değil gerçekmiş. Şimdi bölümde son derece rahatım. Kısa sürede geçmek isteyenlere tavsiye ederim.

  2. Birebir ders alarak zaman kaybetmeden hazırlığı geçin. Başka söylenecek bir şey yok. Ben öyle yaptım ve geçtim.

Leave a Message

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PROFICIENCY ISTANBUL’A HOŞGELDİNİZ!

Üniversitelerin sınav sistemine ve sınav müfredatına hakim, deneyimli öğretmenlerimizin verdiği PROFICIENCY Kursu programlarımız ile hazırlık atlama sınavlarında başarılı olmak bizimle çok daha kolay bir hale geliyor. proficiency ders notları,proficiency essay,proficiency essay konuları,proficiency hazırlık kitabı,proficiency hazırlık,proficiency hazırlık,kitabı pdf,proficiency,proficiency kursu,proficiency exam sample,proficiency exam,proficiency örnekleri,proficiency sınavı,boun proficiency,proficiency kitap,proficiency test,proficiency in english,proficiency kelimeleri,proficiency sınav örneği,proficiency taktikleri,proficiency test nedir,proficiency test pdf,proficiency test kitabı,proficiency teknikleri,proficiency vocabulary list,proficiency vocabulary list pdf,proficiency writing konuları,proficiency sınavına hazırlık kitapları,proficiency sınavı itü,proficiency speaking,proficiency sınavı yeditepe,proficiency sonuçları,proficiency seviyesi

proficiency sınav örnekleri,proficiency nedir,proficiency anlamı,proficiency assessment,proficiency advanced,proficiency cloze test,proficiency cesur öztürk pdf,proficiency de en çok çıkan kelimeler,proficiency denemeleri,proficiency deneme sınavı,proficiency exam pdf,proficiency ekrem uzbay,proficiency essay konuları,proficiency essay örnekleri,proficiency exam itü,proficiency exam metu,proficiency free practice tests,proficiency free test,proficiency grammar test pdf,proficiency grammar test,proficiency grammar book pdf,proficiency grammar konuları,proficiency geçme taktikleri,proficiency writing kalıpları,proficiency writing örnekleri,proficiency writing topics,proficiency writing pdf,proficiency writing examples,proficiency yeditepe,yeditepe proficiency sonuçları,proficiency reading taktikleri,proficiency reading kitapları,proficiency sınavı nedir

proficiency grammar exercises pdf,proficiency geçmek için,proficiency geçerlilik süresi,proficiency gold teacher's book pdf,proficiency hazırlık atlama kitapları,proficiency hazırlık kitapları,proficiency hazırlık kursları,proficiency hacettepe,proficiency hangi seviye,proficiency hazırlık atlama sınavı pdf,proficiency itü,proficiency için kitap,proficiency kitapları,proficiency kelime,proficiency kitabı,proficiency kursları,proficiency kurs,proficiency listening test,proficiency listening download,proficiency listening exam,proficiency listening taktikleri,proficiency listening örnekleri,proficiency listening exercise,proficiency notları,proficiency nasıl çalışılır,proficiency nasıl geçilir,proficiency boun,proficiency opinion essay konuları,proficiency online test,proficiency practice tests,proficiency practice,proficiency reading,proficiency reading pdf,proficiency reading exercises,proficiency reading çözme teknikleri,proficiency reading örnekleri
top