Koç Proficiency Kursu

KUEPE Kursu

Koç Üniversitesi İngilizce Yeterlik Sınavı, KUEPE, hazırlık öğrencilerinin ingilizce seviyesini ölçme ve değerlendirmeye yönelik bir sınavdır. Aynı akademik yıl içinde 4 defa alınabilen bu sınav 100 puan üzerinden değerlendirmekte ve başarı kriteri olarak en az 60 puan gerekmektedir. Sınav 4 bölümden oluşur ve süresi 170 dakikadır. Bu bölümler reading, writing, speaking ve listening olarak belirlenmiştir. Sunduğumuz Koc Proficiency Kursu ile öğrencilerin zaman kaybetmeden hazırlık atlamalarını sağlıyoruz.

Koç Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı (KUEPE), Koç Üniversitesi’nde öğrenimlerini tamamlamak isteyen öğrencilerin  ihtiyacı olacak İngilizce Dil becerilerini sınamaktadır. Uygulanan programın hedeflerine bağlı olarak tasarlanmış ve akademik üretken becerilerine odaklanarak öğrencilerin İngilizce’ye olan yetkinliğini değerlendirmeyi hedeflemektedir.

koc proficiency kursuKoç Üniversitesi Dil Merkezi’nin birincil görevi,öğrencileri kendi bölümlerinde öğrenim görmek için yeterli dil becerisi düzeyine çıkarmaktır.  Koç Üniversitesi İngilizce öğrenim veren üniversite olduğundan, öğrencilerin yazılı ve sözlü dil yeteneklerinin üst seviyede olması gerekmektedir.  Bu amaçla, sunduğumuz KUEPE Kursu programlarımız ile öğrencilerin bu seviyeye olabildiğince hızlı bir şekilde yükselmelerini hedefliyoruz. Dil becerilerine ek olarak, öğrenciler onları öğrenci yaşamının ve yetişkin sorumluluğunun zorluklarıyla başarıyla başa çıkacak akademik ve yaşam becerileri ile hazırlanmaktadır.

Koc Proficiency Kursu Hakkında Detaylı Bilgilendirme

KOÇ Üniversitesi’nin sınav sistemine ve sınav müfredatına hakim, deneyimli öğretmenlerimizin verdiği Koc PROFICIENCY Özel Ders ile hazırlık atlama sınavlarında başarılı olmak bizimle çok daha kolay bir hale geliyor. Hazırladığımız eşsiz kaynaklar ile hedefe yönelik ve başarı odaklı eğitim sunmaktayız. Verdiğimiz yoğun ve etkili eğitimle, öğrencilerimiz üniversite hayatının tamamında İngilizce konusunda sıkıntı çekmemektedir. Telafisi çok zor olan bu süreci öğrencilerimiz için zevkli bir hale getiriyoruz ve böylece başarıyı kaçınılmaz bir hale getiriyoruz.

Koc Proficiency Kursu – Reading Kursu

Okuduğunu Anlama bölümündeki, tüm sorular metindeki bilgi sırasındadır ve sorulara kısa cevap vermek gerekir. Kısa cevap soru neyi soruyorsa sadece o kısmı yazmak anlamına gelir. Okuma parçasının içinde cevabın bulunduğu cümleyi olduğu gibi tamamen yazmak yanlış cevap vermek anlamına gelir. 10 adet kelime sorusu ve 10 adet yapı sorusundan oluşan bu kısım toplam 20 dakika sürer ve 20 puan değerindedir. Bu bölümdeki sorular boşluk doldurma şeklindedir. Reading bölümü için de Koc Proficiency Kursu sunmaktayız.

Koc Proficiency Kursu – Listening Kursu

While Listening ve Note Taking Listening olarak ikiye ayrılır.

  • While Listening: Bu bölümde öğrenciler, öğretim görevlisi tarafından bir kez okunan metne dair sorulan sorulara cevap verirler. Öğrencilere metin okunmaya başlamadan önce, soruları incelemeleri için 3 dakika süre verilir. Arkasından öğretim görevlisi metni okurken öğrenciler sorulan sorulara cevap verirler. Soru sayısı farklılık göstermekle beraber, 5 soru sorulur.
  • Note Taking Listening: Bu bölümde öğrencilerden önceki bölümde olduğu gibi, okunan metne dair ortalama 10 soruya cevap vermeleri istenir. Fakat bu bölümde öğrenciler soruları daha önceden görmezler. İlk olarak metin okunur daha sonra öğrencilerin sorulara cevap vermeleri istenir. Burada öğrencilerin metindeki ana fikirleri not almaları tavsiye edilir. Öğrenciler sınav sorularını almış oldukları notları kullanarak cevaplandırırlar. Her iki Listening bölümü için de Koc Proficiency Kursu sunmaktayız.

Koc Proficiency Kursu – Writing Kursu

Bu bölümde öğrencilerden verilen bir konu ile ilgili bir essay – kompozisyon yazmaları istenmektedir. Bu bölüm 65 dakikadan oluşmaktadır ve 25 puan değerindedir. Yazmaya başlamadan önce akademik veya güncel konulardan oluşan bir okuma parçası öğrencilere dağıtılır. Parçadan edindikleri fikir ve çıkarımları da, yazacakları kompozisyonda kullanarak ve bunu destekleyerek akademik formata uygun bir biçimde yazmaları beklenir. Writing bölümü için de Koc Proficiency Kursu sunmaktayız.

Koc Proficiency Kursu – Speaking Kursu

10 dakika süresi olan bu bölüm 20 puandan oluşmaktadır. Sınav bire bir olarak gerçekleşmekte olup öğrenciler sınava tek olarak alınır. Bu sınavda öğrencilerin kendilerini ifade edebilmeleri, öneride bulunma ve çıkarım kabiliyetleri, genel konulara , olaylara veya durumlara yönelik fikirlerini açıklama becerileri ölçülür. Gramer – dilbilgisi ve vocabulary – kelime bilgisi yeterliği değerlendirilmektedir. Bu bölüm 3 temel parçaya ayrılmıştır:

1. Bölüm:
Genel sohbet, tanışma ve kişisel soruları içerir. İsim, hobiler, günlük hayat, aile gibi sorular bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerin, yaşadıkları veya görmek istedikleri herhangi bir şehir ve ülkeye yönelik fikirleri sorulur.

2. Bölüm:
Bu bölümde önceden verilen kartlardan, öğrencilerin konu seçmeleri ve verilecek kısa bir düşünme sürecinin ardından bu konuya yönelik fikir ve düşüncelerini belirtmeleri istenir. Verilen kısa düşünme süresinde öğrenci isteğe bağlı olarak kısa notlar alabilir ve konuşma esnasında bu notlardan faydalanabilir.

3. Bölüm:
Bu bölüm, bir önceki bölümde yapılan konuşma konusu üzerine soru cevap kısmı olmaktadır.

Speaking bölümü için de Koc Proficiency Kursu sunmaktayız.

Koc Proficiency Kursu – Grup Dersleri

Sunduğumuz KUEPE Hazırlık Kursları ile öğrencilerin zaman kaybetmeden hazırlık atlamalarını sağlıyoruz. Hazırladığımız KOÇ Proficiency Grup Dersleri, KOÇ Proficiency Bireysel Dersler ( KOÇ Proficiency Özel Ders ) ve KOÇ Proficiency Hibrit Dersler ile başarıya giden yolda en uygun programı hazırlıyoruz. Hazırlık geçme sınavları arasında en zor sınavlardan biri olan KOÇ Proficiency, disiplinli ve verimli çalışma gerektiren bir sınavdır. Reading, Speaking, Writing ve Listening Derslerimiz, sizin taleplerinize ve diğer öğrencilerin taleplerine göre yeniden şekillendirilmekte ve en verimli hale getirilmektedir.

Diğer Tüm Kurslarımız Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Buraya Tıklayın

2 responses on "Koç Proficiency Kursu"

  1. Kuepe Kursu için 3 hafta önce başladım ve şimdiye kadar gittiğim hiç bir kursta bu kadar verimli ders almadım. Fiyat bana yüksek geldi ama muhtemelen çok fazla ders almayacağım için benim için daha karlı aslında. Bu kadar verimli ders ile zaten çok ders almak ihtiyacınız olmaz. Fiyatı dert edenler etmesin az ders ile başarılı olursunuz.

  2. Gerek KUEPE dersi gerekse de psikolojik olarak sınava hazırlanmamda yardımlarınız içim çok teşekkür ederim. Sizin destekleriniz olmasa sınavı geçmem zordu. Yaz tatili sayenizde bana kaldı. Çok Çok Çok teşekkür ederim.

Leave a Message

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PROFICIENCY ISTANBUL’A HOŞGELDİNİZ!

Üniversitelerin sınav sistemine ve sınav müfredatına hakim, deneyimli öğretmenlerimizin verdiği PROFICIENCY Kursu programlarımız ile hazırlık atlama sınavlarında başarılı olmak bizimle çok daha kolay bir hale geliyor. proficiency ders notları,proficiency essay,proficiency essay konuları,proficiency hazırlık kitabı,proficiency hazırlık,proficiency hazırlık,kitabı pdf,proficiency,proficiency kursu,proficiency exam sample,proficiency exam,proficiency örnekleri,proficiency sınavı,boun proficiency,proficiency kitap,proficiency test,proficiency in english,proficiency kelimeleri,proficiency sınav örneği,proficiency taktikleri,proficiency test nedir,proficiency test pdf,proficiency test kitabı,proficiency teknikleri,proficiency vocabulary list,proficiency vocabulary list pdf,proficiency writing konuları,proficiency sınavına hazırlık kitapları,proficiency sınavı itü,proficiency speaking,proficiency sınavı yeditepe,proficiency sonuçları,proficiency seviyesi

proficiency sınav örnekleri,proficiency nedir,proficiency anlamı,proficiency assessment,proficiency advanced,proficiency cloze test,proficiency cesur öztürk pdf,proficiency de en çok çıkan kelimeler,proficiency denemeleri,proficiency deneme sınavı,proficiency exam pdf,proficiency ekrem uzbay,proficiency essay konuları,proficiency essay örnekleri,proficiency exam itü,proficiency exam metu,proficiency free practice tests,proficiency free test,proficiency grammar test pdf,proficiency grammar test,proficiency grammar book pdf,proficiency grammar konuları,proficiency geçme taktikleri,proficiency writing kalıpları,proficiency writing örnekleri,proficiency writing topics,proficiency writing pdf,proficiency writing examples,proficiency yeditepe,yeditepe proficiency sonuçları,proficiency reading taktikleri,proficiency reading kitapları,proficiency sınavı nedir

proficiency grammar exercises pdf,proficiency geçmek için,proficiency geçerlilik süresi,proficiency gold teacher's book pdf,proficiency hazırlık atlama kitapları,proficiency hazırlık kitapları,proficiency hazırlık kursları,proficiency hacettepe,proficiency hangi seviye,proficiency hazırlık atlama sınavı pdf,proficiency itü,proficiency için kitap,proficiency kitapları,proficiency kelime,proficiency kitabı,proficiency kursları,proficiency kurs,proficiency listening test,proficiency listening download,proficiency listening exam,proficiency listening taktikleri,proficiency listening örnekleri,proficiency listening exercise,proficiency notları,proficiency nasıl çalışılır,proficiency nasıl geçilir,proficiency boun,proficiency opinion essay konuları,proficiency online test,proficiency practice tests,proficiency practice,proficiency reading,proficiency reading pdf,proficiency reading exercises,proficiency reading çözme teknikleri,proficiency reading örnekleri
top