Bahçeşehir Proficiency Kursu

Proficiency Kursu

Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programı’nın (BAU PREP) amacı dünyanın çeşitli yerlerinden gelen ve ana dilleri İngilizce olmayan öğrencilere üniversitedeki departmanlarının gerektirdiği düzeyde dil yeteneği ve öğrenim becerileri kazandırmaktır. Bahçeşehir Üniversitesi Hazırlık Birimi, amacını gerçekleştirmek için, sınıf içi öğrenim ile online teknolojiyi birleştirmektedir. Öğrencilerin dil becerilerinin gelişimine olanak sağlarken, küreselleşen dünyanın bir parçası olmaları yönündeki farkındalıklarını artırır.Sunduğumuz Bahcesehir Proficiency Kursu ile öğrencilerin zaman kaybetmeden hazırlık atlamalarını sağlıyoruz.

Sunduğumuz Hazırlık Programlarının Temel Amaçları:

  • Öğrencilere lisans hayatında gerekli olacak İngilizce yeterliliğini edinmeleri konusunda yardımcı olmak.
  • Bilgi ve İletişim Teknoloji araçlarını hem sınıf içinde hem de sınıf dışındaki çalışmalarında kullanarak dil öğreniminde fark yaratmak.
  • Global temalar ve konuları yakından takip etmelerini sağlayarak onların küresel sorunları kavrama becerilerini arttırmalarına yardımcı olmak ve onları bu konularda kendi fikirlerini İngilizce olarak ifade etmelerini sağlamak.
  • Öğrencilerin, çeşitli kurs-içi ve kurs-dışı çalışmalarının bir parçası olan grup ödevleri, projeler ve etkinlikler ile çalışma yetileri kazanmalarına yardımcı olmak.

bahcesehir proficiency kursu

Kayıt döneminde verilecek Bahçeşehir Üniversitesi Seviye Belirleme Sınavı’na tüm öğrencilerimizin katılımı zorunludur. Bu sınavdan %60 oranında başarılı olan öğrenciler, ikinci sınav olan Yeterlik Sınavı’na girmeye hak kazanırken, bu oranın altında kalarak başarısız olan öğrenciler ise sınav sonucuna göre Hazırlık Programı’nda kendilerine uygun olan seviyeye yerleştirilir.

Hazırlık Programı’ndan muaf olabilmek için; lisans öğrencileri ve dikey geçiş düşünen meslek yüksek okulu öğrencilerinin İngilizce Yeterlik Sınavı’ndan, 100 üzerinden 60; Amerikan Kültürü ve Edebiyatı ve İngilizce Öğretmenliği öğrencileri için 100 üzerinden 80 puan almaları gerekmektedir. Ayrıca; üniversite tarafından kabul edilen uluslararası geçerliği olan sınavlardan yeterli puanı alan öğrenciler de İngilizce Hazırlık Programı’ndan muaf sayılırlar.

Bahcesehir Proficiency Kursu Hakkında Detaylı Bilgilendirme

Bahçeşehir Üniversitesi’nin sınav sistemine ve sınav müfredatına hakim, deneyimli öğretmenlerimizin verdiği Bahçeşehir PROFICIENCY Özel Ders ile hazırlık atlama sınavlarında başarılı olmak bizimle çok daha kolay bir hale geliyor. Hazırladığımız eşsiz kaynaklar ile hedefe yönelik ve başarı odaklı eğitim sunmaktayız. Verdiğimiz yoğun ve etkili eğitimle, öğrencilerimiz üniversite hayatının tamamında İngilizce konusunda sıkıntı çekmemektedir. Telafisi çok zor olan bu süreci öğrencilerimiz için zevkli bir hale getiriyoruz ve böylece başarıyı kaçınılmaz bir hale getiriyoruz.

Bahcesehir Proficiency Kursu – Reading Kursu

Okuduğunu Anlama bölümündeki, tüm sorular metindeki bilgi sırasındadır ve sorulara kısa cevap vermek gerekir. Kısa cevap soru neyi soruyorsa sadece o kısmı yazmak anlamına gelir. Okuma parçasının içinde cevabın bulunduğu cümleyi olduğu gibi tamamen yazmak yanlış cevap vermek anlamına gelir. Reading bölümü için de Bahcesehir Proficiency Kursu sunmaktayız. Toplam 35 sorudan oluşan bu bölümde iki çeşit soru çeşidi bulunmaktadır.
1. Reading Comprehension:
Bu bölümde 19 soru bulunur. Soru tipleri aşağıda belirtilen yetileri ölçmektedir:

Anafikir Bulma (Main Idea)

Çıkarımda Bulunma

(Inference)Referans Bulma

(Reference)Kelimeyi Tahmin Etme

(Guessing the Meaning from the Context)

2. Proficiency Type Questions:
Bu bölümde 16 soru bulunur. Soru tipleri aşağıda belirtilen yetileri ölçmektedir:

Cümle Tamamlama (Sentence Completion)

Eş Anlamlı Cümleyi Bulma (Restatement)

Paragraf Tamamlama(Paragraph Completion)

Anlamı Bozan Cümleyi Bulma (Finding the Irrelevant)

Bahcesehir Proficiency Kursu – Listening Kursu

Selective Listening ve Careful Listening olarak ikiye ayrılır.

  • Selective Listening: Bu bölümde öğrenciler, öğretim görevlisi tarafından bir kez okunan metne dair sorulan sorulara cevap verirler. Öğrencilere metin okunmaya başlamadan önce, soruları incelemeleri için 3 dakika süre verilir. Arkasından öğretim görevlisi metni okurken öğrenciler sorulan sorulara cevap verirler. Soru sayısı farklılık göstermekle beraber, ortalama 7 – 8 soru sorulur. Sınav sonunda öğrencilere cevaplarını kontrol etmeleri için 3 dakika süre tanınır.
  • Careful Listening: Bu bölümde öğrencilerden önceki bölümde olduğu gibi, okunan metne dair ortalama 7 – 8 soruya cevap vermeleri istenir. Fakat bu bölümde öğrenciler soruları daha önceden görmezler. İlk olarak metin okunur daha sonra öğrencilerin sorulara cevap vermeleri istenir. Burada öğrencilerin metindeki ana fikirleri not almaları tavsiye edilir. Öğrenciler sınav sorularını almış oldukları notları kullanarak cevaplandırırlar. Bu kısımda öğrencilere verilen süre 15 dakikadır. Her iki Listening bölümü için de Bahcesehir Proficiency Kursu sunmaktayız.

Bahcesehir Proficiency Kursu – Writing Kursu

Yazılı İfade bölümünde öğrencilerin bir konu üzerine her biri yaklaşık bir sayfa uzunluğunda Essay yazmaları gerekir. Essay’de öğrencilerin isterlerse verilen yardımcı fikirleri de kullanarak belli bir konu üzerine yazmaları beklenir. Essay için ayrılan süre 60 dakikadır. Değerlendirme aşamasında; yetkin akademik bir İngilizce ve düşüncelerin uyumlu bir biçimde ifadesi esas alınır. Tüm Writing çeşitleri için Bahcesehir Proficiency Kursu hizmetimiz vardır.

Bahcesehir Proficiency Kursu – Use of English Kursu

15 adet çoktan seçmeli sorudan oluşan Use of English bölümü ağırlıklı olarak öğrencilerin grammar bilgisini ölçmektedir. Süre olarak bir kısıtlama belirtilmediği gibi, bu bölüm 180 dakikalık 1. bölüm olan yazılı sınav kapsamında değerlendirilir. Use of English kısmı için Bahcesehir Proficiency Kursu hizmetimiz vardır.

Bahcesehir Proficiency Kursu – Vocabulary Kursu

Bu bölümde öğrencilere çoktan seçmeli 10 adet soru verilir ve doğru kelimeleri seçerek boşluk doldurma sorularını cevaplamaları beklenir. Sınavın bu bölümü çoktan seçmelidir. Süre olarak bir kısıtlama belirtilmediği gibi, bu bölüm 180 dakikalık 1. bölüm olan yazılı sınav kapsamında değerlendirilir. Vocabulary kısmı için Bahcesehir Proficiency Kursu hizmetimiz vardır.

Bahcesehir Proficiency Kursu – Grup Dersleri

Sunduğumuz BAHCESEHIR Hazırlık Kursları ile öğrencilerin zaman kaybetmeden hazırlık atlamalarını sağlıyoruz. Hazırladığımız Bahçeşehir Proficiency Grup Dersleri, Bahçeşehir Proficiency Bireysel Dersler ( Bahçeşehir Proficiency Özel Ders ) ve Bahçeşehir Proficiency Hibrit Dersler ile başarıya giden yolda en uygun programı hazırlıyoruz. Hazırlık geçme sınavları arasında en zor sınavlardan biri olan Bahçeşehir Proficiency, disiplinli ve verimli çalışma gerektiren bir sınavdır. Reading, Writing, Listening, Vocabulary ve Use of English Derslerimiz, sizin taleplerinize ve diğer öğrencilerin taleplerine göre yeniden şekillendirilmekte ve en verimli hale getirilmektedir.

Diğer Tüm Kurslarımız Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Buraya Tıklayın

3 responses on "Bahçeşehir Proficiency Kursu"

  1. Son derece başarılı bir yer olduğunu düşünüyorum. Bu kadar kısa sürede bu kadar verimli ders olacağını düşünmemiştim hiç. Bahçeşehir Universitesi hazırlık sınavından kısa sürede geçmek isteyenlere tavsiye ederim.

  2. Son şans olarak geldigim ve hazirlik sinavini gectigim yer.

  3. Sizin sayenizde yaz bana kaldı :) Bahçeşehir’in sınav sistemine hakim sizin gibi eğitmenler ile zorlanmadan sınavda başarılı olunabiliyor. Çok teşekkürler.

Leave a Message

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PROFICIENCY ISTANBUL’A HOŞGELDİNİZ!

Üniversitelerin sınav sistemine ve sınav müfredatına hakim, deneyimli öğretmenlerimizin verdiği PROFICIENCY Kursu programlarımız ile hazırlık atlama sınavlarında başarılı olmak bizimle çok daha kolay bir hale geliyor. proficiency ders notları,proficiency essay,proficiency essay konuları,proficiency hazırlık kitabı,proficiency hazırlık,proficiency hazırlık,kitabı pdf,proficiency,proficiency kursu,proficiency exam sample,proficiency exam,proficiency örnekleri,proficiency sınavı,boun proficiency,proficiency kitap,proficiency test,proficiency in english,proficiency kelimeleri,proficiency sınav örneği,proficiency taktikleri,proficiency test nedir,proficiency test pdf,proficiency test kitabı,proficiency teknikleri,proficiency vocabulary list,proficiency vocabulary list pdf,proficiency writing konuları,proficiency sınavına hazırlık kitapları,proficiency sınavı itü,proficiency speaking,proficiency sınavı yeditepe,proficiency sonuçları,proficiency seviyesi

proficiency sınav örnekleri,proficiency nedir,proficiency anlamı,proficiency assessment,proficiency advanced,proficiency cloze test,proficiency cesur öztürk pdf,proficiency de en çok çıkan kelimeler,proficiency denemeleri,proficiency deneme sınavı,proficiency exam pdf,proficiency ekrem uzbay,proficiency essay konuları,proficiency essay örnekleri,proficiency exam itü,proficiency exam metu,proficiency free practice tests,proficiency free test,proficiency grammar test pdf,proficiency grammar test,proficiency grammar book pdf,proficiency grammar konuları,proficiency geçme taktikleri,proficiency writing kalıpları,proficiency writing örnekleri,proficiency writing topics,proficiency writing pdf,proficiency writing examples,proficiency yeditepe,yeditepe proficiency sonuçları,proficiency reading taktikleri,proficiency reading kitapları,proficiency sınavı nedir

proficiency grammar exercises pdf,proficiency geçmek için,proficiency geçerlilik süresi,proficiency gold teacher's book pdf,proficiency hazırlık atlama kitapları,proficiency hazırlık kitapları,proficiency hazırlık kursları,proficiency hacettepe,proficiency hangi seviye,proficiency hazırlık atlama sınavı pdf,proficiency itü,proficiency için kitap,proficiency kitapları,proficiency kelime,proficiency kitabı,proficiency kursları,proficiency kurs,proficiency listening test,proficiency listening download,proficiency listening exam,proficiency listening taktikleri,proficiency listening örnekleri,proficiency listening exercise,proficiency notları,proficiency nasıl çalışılır,proficiency nasıl geçilir,proficiency boun,proficiency opinion essay konuları,proficiency online test,proficiency practice tests,proficiency practice,proficiency reading,proficiency reading pdf,proficiency reading exercises,proficiency reading çözme teknikleri,proficiency reading örnekleri
top